Pavel Šíhovec

trenér a národní rozhodčí, známý také pod přezdívkou "Kytka"technický stupeň III. Dan
čísla danových certifikátů CZ - 3 - 115
CZ - 2 - 222
CZ - 1 - 608
trenér 3. třídy číslo licence C-71
národní rozhodčí číslo licence C2-03/2012
rytíř Taekwon-Do školy Velešín ITF číslo certifikátu 08/2012
datum narození: 23. dubna 1964
kontakt viz. kontakty

Jak jsem od zahradničení k taekwondu přišel.

Pavel ŠíhovecJednoho dne u piva jsme se s kamarádama domluvili, že v našem pokročilém věku by bylo dobré začít dělat něco pro zdraví. Po neustálém hecování jsme začali trénovat v místním kině. Naším úborem byly tepláky a triko.

Netrvalo moc dlouho a už jsme zůstali pouze tři vytrvalci. Podmínka zněla jasně, "Buď cvičit s dětmi v tělocvičně, nebo nic."

A tak začala moje kariéra korejského bojového umění. Začátky byly krušné, po každém tréninku jsem uléhal do zábalů z koňské masti a ráno se probouzel svěží do nového dne. Začalo to nevinným hecem a hle kam jsem to zatím dopracoval k I. Danu, 3. trenérské třídě a národnímu rozhodčímu.

Když se ohlížím zpátky, divím se, že moje tréma mi tohle všechno umožnila.

Tímto bych chtěl poděkovat všem trenérům, kamarádům a především mojí rodině, protože díky jejich velké podpoře jsem došel tak daleko. Je mi ctí, že mohu mezi vás, tak vynikající partu, chodit. Pevně doufám, že mne zdraví nezradí a budu ještě dlouho s vámi trénovat. 

Touto cestou bych chtěl vzkázat dnešní mládeži, aby si takového sportovního klubu vážili, protože za mých dětských let takové možnosti nebyly.


Profily trenérů Taekwon-Do školy Velešín ITF

Milan Prokeš, Jiří Císař, Milan Rouha, Aleš Císař, František Jeřábek, Hana Císařová, Pavel Šmíd, Radek SlukaPavel ŠíhovecZdeněk Rubeš, Michaela Urbancová
ITF
Svay TKD
EU
Intereg
MŠMT
NSA