Dominik Sluka

člen střediska talentované mládežetechnický stupeň I. Dan
čísla danových certifikátů CZ - 1 - 624
Žlutá stezka Rysa Tajky
Zelená stezka Rysa Tajkydatum narození:

 

Jak jsem se dostal k Taekwon-du

Dominik SlukaBylo mi asi 6 let, když jsme v první třídě měli ukázku Taekwonda ITF (Naeryochagi) Miroslava Galbače. Nejdřív se mi tam moc nechtělo, ale táta mi řekl, ať to zkusím. Původně táta plánoval, že budu chodit na Taekwondo do Velešína, ale tam brali děti až od 8 let a tak jsem první kroky Taekwonda udělal v Kamenném Újezdě pod vedením Miroslava Galbače. Byly to těžké začátky, ale pod jeho vedením jsem získal bílý pásek.

Malá přestávka

Asi po roce chození na Taekwondo v Kamenném Újezdě nás začalo chodit čím dál tím míň a tak pan Galbač v Kameňáku tréninky zrušil. Po nějaké době jsem se byl s tátou, mámou a bráchou podívat na ukázce ve Velešíně a následně jsem začal chodit na Taekwondo do Velešína. Tam mně vozil na tréninky táta. Po pár trénincích se zeptal můj trenér Milan Prokeš táty,  jestli nechce začít taky cvičit, aby nemusel celou dobu sedět v tělocvičně a dívat se na Taekwonďáky. Tak jsme začali cvičit s tátou spolu.

Mé první zkoušky ve Velešíně

První zkoušky jsem měl dělat asi po třech měsících. Na tréninku mě učil sparing Sambo Matsogy kamarád František Hütner. Na zkoušky jsem, ale nakonec nešel a počkal jsem na tátu, abych neměl s páskem náskok. V kurzu jsem našel spoustu kamarádů, třeba Honzu Hůdu, kterého jsem znal už ze školky a také to byl soused z paneláku, kde jsem dříve bydlel. Spolu jsme procházeli zkouškami na vyšší pásky. První zkoušky ve Velešíně na žlutou frčku jsem dělal před panem velmistrem Hwang Ho Yongem (9. dan, ale v té době ještě 8. dan). Zkouškami jsem vždy úspěšně prošel, ale největší radost jsem měl ze zkoušky na zelenomodrý pásek, když mi pan mistr udělil 69 bodů. Přišlo hodně gratulací, ale nejvíce mě potěšily gratulace od Milana Prokeše a Dana Rolníka, výborných Taekwonďáků.

Mé první závody

Na mé první závody jsem vyrazil do Nymburku na mistrovství Čech roku 2010. V tu dobu jsem měl modročervený pásek. Tenkrát to byla veliká výprava, kde se mnou byli nejen táta, máma a brácha Lukáš (budoucí Taekwonďák), ale i spoluzávodníci Jakub Bazsó, Jakub Drdák, Pavel Mrzena, Zuzka Španingerová, Petra Rouhová a Veronika Havlíčková. Samozřejmě tam nechyběl trenér Milan Prokeš a jako rozhodčí tam byli Hanka a Aleš Císařovi. Získal jsem tam stříbrnou medaili za 2. místo v matsogi. Tenkrát jsem byl ve váhové kategoriido 32 kg a byli jsme tam 2 závodníci. Na tuly nás ve skupině bylo víc, ale vypadl jsem ve 2. kole. Dobré na tom bylo, že jsem začal získávat zkušenosti se závoděním.

Od té doby už jsem získal mnoho medailí. Asi můj největší úspěch byl, když jsem 1. dubna 2011 získal 1. dan. To mi bylo 12 let. Se mnou byli na zkouškách v Praze také táta, Pavel Šíhovec, Pavel Šmíd a Milan Prokeš, který dělal zkoušky dokonce na 5. dan. Také tam byl můj trenér z STM Jan Mraček, který také dělal zkoušky na 4. dan. V komisi byl velmistr Hwang Ho Yong, Martin Zámečník, Rostislav Kaňka a Milan Prokeš. Šel jsem jako první, protože jsem byl úplně nejmladší. Bál jsem se, že budu mít málo bodů, ještě míň než táta a všichni ostatní. Ale bylo to naopak. Já a Petr Novotný (ze školy Ge-Baek Hosin Sool, se kterým jsem dělal zkoušky) jsme měli 68 bodů za technické sestavy a výsledný počet bodů byl 67. Za odměnu jsme dostali kravatu českého svazu Taekwondo.

Na závěr

Od roku 2011 jsem také členem STM pod vedením trenéra Jana Mračka.

 

 

 


Profily trenérů Taekwon-Do školy Velešín ITF

 

Milan Prokeš, Jiří Císař, Milan Rouha, Aleš Císař, František Jeřábek, Hana Císařová
ITF
Svay TKD
EU
Intereg
MŠMT
NSA