Mgr. Vít Bednář

trenértechnický stupeň II. Dan
čísla danových certifikátů CZ - 2 - 346
CZ - 1 - 965
trenér 3. třídy číslo licence C-274
datum narození: 22. prosince 1977
kontakt viz. kontakty

Jak to všechno začalo?

Má „kariéra“ v taekwondu začala 9.2.1993 úspěšným složením zkoušek do oddílu. Ty se tenkrát skládaly z: kliků, sedů-lehů, dřepů, předvedení základních postojů, úderů, bloků, kopů a saju jirugi. Ano, po tolika letech si už mohu zavzpomínat a porovnat jaké to bylo tenkrát a jaké to je nyní a zamáčknout při tom slzu nostalgie.

Do konce gymnázia jsem cvičil pravidelně a poté už trochu volněji s občasnými pauzami. Propracoval jsem se k 1.kupu = červeno-černému pásku. Ale také jsem se například v této době jako rozhodčí zúčastnil několika závodů. No a pak po 11ti letech jsem vzhledem k životnímu vývoji na dlouhý čas odložil dobok a pásek na dno skříně a věnoval se práci a škole, jiným sportů a následně zejména své rodině, abych se jako marnotratný syn nakonec po patnácti letech navrátil do všeobjímající náruče tohoto celé tělo i mysl rozvíjejícího sportu. Tentokrát i s přesným cílem, upevnit a zachovat si s dopomocí taekwonda zdraví, tak dlouho jak jen to půjde, naplnit zde alespoň částečně své pedagogické ambice a do 65ti let dosáhnout 6.danu.

I když tyto řádky píšu s jistou mírou nadsázky a zjednodušení jsou v podstatě myšleny vážně, čas ukáže, jak se mi bude dařit dosahovat jednotlivých milníků. Zatím svůj návrat k taekwondu vnímám pozitivně. Stejnou měrou se snažím učit nové věci, jako si připomínat to již pozapomenuté. V tom mi pomáhá nejen můj osobní trénink, ale i vedení tréninků v oddílu, který jsem pod velešínskou školou taekwonda otevřel v roce 2022 na Včelné. Takže je namístě na tomto místě poděkovat všem trenérům naší školy, kteří jsou pro mne inspirací a stejnou měrou také děkuji i všem svým svěřencům, které cvičení baví a je tak pro mě radost i závazek cvičit a studovat taekwondo hlouběji a důkladněji a své zkušenosti jim přiměřenou formou předávat.

A proč trénovat taekwondo? Protože je lepší být bojovníkem v zahradě, než zahradníkem na bojišti? Nebo protože to, co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu a lépe, tak musíš být připravený? Nebo chceš být silný a ještě silnější, tvé nejlepší možné já? Nebo chceš být „jen“ zdravý a třeba potkat podobně smýšlející lidi, dobrou partu…. Každý pozitivní důvod, proč dělat jakýkoliv sport, neboli zdravě vyplnit svůj čas, je ten správný. Taekwondo má pro mě přidanou hodnotu nad rozvoj těla i rozvoj osobnosti a osobní svobody. Je mi protiváhou k mé kancelářské práci ajťáka, šikovnou i pro udržení rovnováhy v osobním životě.

Tedy všem vřele doporučuji – začněte cvičit taekwondo :-)


Profily trenérů Taekwon-Do školy Velešín ITF

Milan Prokeš, Jiří Císař, Milan Rouha, Aleš Císař, František Jeřábek, Hana Císařová, Pavel Šmíd, Radek SlukaPavel ŠíhovecZdeněk Rubeš, Michaela Urbancová
ITF
Svay TKD
EU
Intereg
MŠMT
NSA