JUDr. Jiří Císař

trenér, národní rozhodčí, vrchní lepič dřevěných desektechnický stupeň III. Dan
čísla danových certifikátů CZ - 3 - 90
CZ - 2 - 145
CZ - 1 - 394
trenér 3. třídy číslo licence C-19
národní rozhodčí číslo licence C-40/2007
rytíř Taekwon-Do školy Velešín ITF číslo certifikátu 02/2008
datum narození: 4. prosince 1952
kontakt viz. kontakty

motto: „Připraven na nejhorší, očekávám nejlepší"

Kdy jsem začal cvičit Taekwon-Do a z jakého důvodu?

Jiří Císař Vše začalo vlastně s dospíváním mého syna Aleše. Stejně jako jiní tátové jsem i já chtěl, aby se můj syn zajímal o nějaký sport, který by pro něj představoval kvalitu nejen na chvíli. Začal jsem mu shánět různá videa a časopisy o kulturistech a bojových umění a později se nakonec Aleš přihlásil do karate v Kaplici, kam sice nějaký čas chodil, ale nebylo to ono a tak jsme začali hledat jiné řešení. V roce 1992 jsem začal pracovat v Dolním Dvořišti, kde mi můj kolega Petr Hlaváček vysvětlil, že ve Velešíně začal fungovat sportovní oddíl Taekwon-Do, a že někdy v září bude ukázka ve sportovní hale Jihostroje, a že potom se hned budou přijímat přihlášky do kurzu tohoto bojového umění. Na ukázku jsme se přijeli podívat, velmi se nám líbila, a tak jsem syna přihlásil a protože jsem ho musel na tréninky vozit a nechtělo se mi na něj jen tak dvě hodiny někde čekat, rozhodl jsem se, že to skusím také. Bylo mi tehdy 39 let a už tenkrát jsem byl v tělocvičně nejstarší.

Kdy jsem získal I.DAN?

Má cesta k I. DANu byla poměrně dlouhá, alespoň v porovnání s některými dnešními adepty. Neříkám to ze závisti, nebo že bych něčeho litoval. Právě naopak, dost jsem si každý dosažený žákovský stupeň užíval a na počátku jsem vůbec nevěřil tomu, že bych kdy mistrovského stupně mohl dosáhnout. Za to, že jsem mohl úspěšně tuto zkoušku složit vděčím hlavně Milanovi Prokešovi, který si se mnou dal tu práci a ke zkoušce mne dovedl. Stalo se tak 16.12.2006.

Proč cvičím Taekwon-Do dnes a co mi přináší?

Mám Taekwon-Do rád, pro to co mi dává, pro to co ze mne dělá, pro to jak mi pomáhá dívat se na lidi kolem sebe, jak mi pomáhá hodnotit jevy a děje, které kolem mne probíhají. Taekwon-Do je pro mne cesta porozumění a pochopení, na které se stávám lepším člověkem. Taekwon-Do svou fylozofií znásobuje ty životní moudrosti, zásady, principy a postoje, které mi vždy vštěpovali moji rodiče a proto jsem se s nimi tak snadno ztotožnil a mohl je přijmout za své. Samozřejmě udržení a zlepšování tělesné kondice a způsob jakým se to děje vyhovuje nejlépe těmto mým postojům a proto chci po této cestě jít i nadále.

Jak vidím budoucnost naší školy a co bych si přál?

Taekwon-Do škola Velešín ITF má za sebou skvělou historii a proto se může i do budoucna dívat optimisticky. Přál bych naší škole, aby vždy měla dost žáků, kteří budou pokračovat v tom co jejich předchůdci započali, aby měla dostatek kvalitních trenérů, kteří budou dbát na to, aby hodnoty, které Taekwon-Do přináší nebyly zneužity a sloužily jednotlivci stejně dobře jako obecnému prospěchu. Přeji si abychom v naší škole vychovávali lidi dobře připravené pro život, protože s poznáním cesty Taekwon-Do budou moci lépe plnit svá předsevzetí, poslání a úkoly, které před ně život postaví.

 


Profily trenérů Taekwon-Do školy Velešín ITF

Milan Prokeš, Jiří Císař, Milan Rouha, Aleš Císař, František Jeřábek, Hana Císařová, Pavel Šmíd, Radek SlukaPavel ŠíhovecZdeněk Rubeš, Michaela Urbancová
ITF
Svay TKD
EU
Intereg
MŠMT
NSA