František Jeřábek

asistent trenéra s přezdívkou "Zlý Králík Duracell" a národní rozhodčítechnický stupeň IV. Dan
čísla danových certifikátů CZ - 4 - 52
CZ - 3 - 49
CZ - 2 - 91
CZ - 1 - 318
trenér 4. třídy číslo licence T4-014
národní rozhodčí číslo licence C-37/2007
rytíř Taekwon-Do školy Velešín ITF číslo certifikátu 05/2008
datum narození: 30. budna 1978
kontakt viz. kontakty

motto: "PÍCHEJ BODEJ SEKEJ CHLAP NESMÍ BÝT MĚKEJ "... :-))

Jsem moc rád,

František Jeřábek

že jste zavítali na naše internetové stránky a otevřeli jste odkaz s popisem našich cest ke korejskému bojovému umění Taekwon-Do. Pokud poznáte i trochu tu cestu, která se hodně podobá zrovna té vaší tak budu moc rád. Snad u nás naleznete právě  to co zrovna hledáte.

Já jsem byl jako malý dost citlivý. A i když jsem byl v kolektivu mých kamarádů spíše oblíbený tak si na mne dost ostatní dovolovali a já se strašně nerad jejich útokům bránil. Také jsem byl dost při těla a tak po té co jsem se doslechl, že v našem městě se otevřel v roce 1989 oddíl bojového umění tak jsem neváhal a s chutí se šel podívat na první ukázku, která byla předvedena v prostorách tělocvičny Středního odborného učiliště. Ukázka byla moc hezká a předvedla mi že je tu opravdu možnost učit se něco na co jsem se rád koukal pouze v televizi. A navíc ten můj problém s nadváhou. Vše se zdálo v podstatě tak jednoduché. Až po dlouhé době jsem poznal, že vše není jen o prvním dojmu, ale pokud chci něčeho dokázat tak to stojí mnoho úsilí a potu. Jak nádherný je okamžik toho kdy se po dlouhé práci dostaví kýžený efekt uspokojení z dosažení i toho nejmenšího krůčku v cestě za vysněným cílem. V té době mi bylo 11 let.

Při prvním cvičení ve školní tělocvičně ZŠ Velešín jsem se poprvé setkal s velkou skupinou lidí - mých nových kamarádů. Hodně jsem jich znal, ale větší část těch prvních příchozích mi byla neznámá. Brzo jsme však poznali jeden druhého a navázali nový vztah. Byl to jistě takový ten kamarádský, ale bylo zde i něco nového co jsem dosud nepoznal. Dříve  jsem znal kluky, kteří byli kamarády, ale zde bylo něco co v nás o trošku vynásobilo vzájemný vztah mezi sebou. Byla to ta práce na kterou jsme sami přistoupili. Společné utrpení v prvních protahovacích cvicích, posilování našich té činnosti nenavyklých svalů a učení technik boje na které se všichni tolik těšili.

Musím se přiznat,

že byly i  období, kdy jsem  chtěl odejít a věnovat se jiným potřebám, ale Taekwon-Do nakonec vždy zvítězilo a musím se přiznat, že to většinou bylo vítězství drtivé. Kluci, kteří po škole běhali venku a bavili se tak jak to zná asi každý z Vás mi jistě imponovali a chtěl jsem dělat to co oni, ale jak jsem psal již před chvilkou ta vnitřní touha něco dokázat a udělat něco, co by mne vnitřně tolik uspokojovalo byla vždy silnější a proto vám mohu dnes napsat tento text.

Moc bych vám přál cítit tu vnitřní radost,

když se ráno postavíte na váhu a vidíte to číslo, které se tak moc blíží vašim vysněným číslům. Stejný pocit jistě zažil každý kdo pilně cvičí s námi. Například když po delší době cvičení udělá uvolňovací cvik (např. provaz) a provede ho tak jak by před trénováním bylo zcela nemyslitelné. A nakonec stejný pocit, kdy se tomu vašemu tělu podaří bojová technika tak že už opravdu vypadá jako z toho filmu s hercem  Bruce-lee. Jo to jsou okamžiky pro které si říkáte, že opravdu to za to stojí a s chutí se doma těšíte na tu chvíli, kdy zase začne další cvičení. Těchto pro mne krásných chvil mi Taekwon-Do přineslo a stále přináší velmi mnoho.

Musím se zde  také zmínit o všech mých nových kamarádech, které jsem díky Taekwon-Do poznal. Počínaje trenérem až po všechny ty kluky a holky, kteří za námi přišli ze stejných důvodů jako jsem já poprvé přišel do té tělocvičny SOU. Abych se přiznal tak nejraději mám právě ty děti a dospělé, kteří jako já mají, nebo měli stejné problémy jako já a nakonec zjistí díky nám ... trenérům, že pro Taekwon-Do není nejdůležitější talent, ale chuť cvičit. Taekwon-Do boří rozdíly mezi talentovaným a netalentovaným žákem. Tomu druhému pouze déle trvá se na určitou úroveň dostat. Taekwon-Do je tak pestré bojové umění, že si při jeho cvičení každý kdo má zájem vybere to co mu nejvíce vyhovuje a tím se dokáže posunout na hranici těch, kteří by jinak talentem v pomyslném souboji zvítězili. Každý zde může nalézt to co potřebuje - kamarádství, příjemné cvičení, nebo i tvrdou dřinu, sebezdokonalování ve fyzickém i duševním směru.

Taekwon-Do nám Všem mnoho nabízí.

Je jen na každém z nás jak moc se mu budeme věnovat. Tak se s Vámi všemi, kdo teď dočítá text loučím a těším se do tělocvičny na naše další setkání.

 


Profily trenérů Taekwon-Do školy Velešín ITF

Milan Prokeš, Jiří Císař, Milan Rouha, Aleš Císař, František Jeřábek, Hana Císařová, Pavel Šmíd, Radek SlukaPavel ŠíhovecZdeněk Rubeš, Michaela Urbancová
ITF
Svay TKD
EU
Intereg
MŠMT
NSA