Kdo je Tajky?

Od června roku 2004 máme jako každá správňácká škola svého maskota.Návrh Tajky od pana Karla NovákaTen náš se jmenuje Tajky,

ale k tomu se ještě dostaneme. Předcházel tomu velký konkurz, kterého se zúčastnili snad všichni členové naší školy. Pár úžasných nápadů naleznete v tištěné kronice Taekwon-Do školy Velešín ITF. A proč to právě vyhrál rys? No právě proto, že tahle chytrá, rychlá, bystrá a vytrvalá šelma žije v naší krásné zemi. Kreslený návrh a pozdější zhmotnění maskota Tajkyho vytvořil výtvarník a ilustrátor knížek pan Karel Novák z Jindřichova Hradce, mezi zasvěcenými známý spíše jako „pan Maťulák", tímto bychom mu rádi poděkovali.

„Tak maskota už máme, ale jak mu budeme říkat?"

řekli jsme si, když nám byl na sklonku prázdnin roku 2004 asi šedesáticentimetrový rys představen. Velkou příležitostí zvolit vhodné jméno bylo na nadcházejícím podzimním soustředění na Svatém Kameni. Z různých jmen napsaných na tabuli jsme kolektivně odhlasovali jméno, světe div se, TAJKY. Nám se toto jméno natolik zalíbilo, že i naše internetové stránky nesou jméno "www.tajky.cz". Tajky je pravidelným účastníkem všech soustředění naší školy a svojí přítomností zvyšuje odhodlání cvičících pořádně „solit" tréninky a zároveň je psychicky podpořit při zkouškách na vyšší technické stupně.

Na přiložených fotečkách

si můžete prohlédnout Tajkyho při jeho každodenních činnostech. Zajisté vám také neuniklo, že se díváte na nositele devátého Danu, mezinárodního instruktora a v neposlední řadě i prezidenta Rysího svazu Taekwon-Do ITF. Ono i samotné číslo certifikátu RYS-9-1 nenechá nikoho na pochybách, že?

Tajky a jeho tréninky s balónyTajky pilně studuje

Tajkyho zasloužený odpočinek

 

 

 

 

 

 


Tajkyho bonbónky:

technické sestavy Taekwon-Do spolu s video ukázkami, určitě nepřehlédnětě soubory ke stažení a pokud si chcete jen tak nezávazně "pokecat" neváhejte a využíte naší drbárnu, které honosně říkáme diskusní fórum :-)


Víte jak žije Rys Tajky Ostrovid...

Co o Tajkym zjistili vědci / Tajkyho základní charakteristika / Kde všude žijí Tajkyho příbuzní / Rys Tajky v České republice / Jak Rys Tajky loví potravu / Rys Tajky a jeho rodina / Na koho si musí dát Rys Tajky pozor / Jak poznáte v přírodě rysí stopu aneb Tajkyho apkumči / Rys Tajky jako maskot naší Taekwon-Do školy Velešín ITF / Po stezkách s rysem Tajky

 

ITF
Svay TKD
EU
Intereg
MŠMT
NSA